Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додадени 98 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: sr:Родос (град))
[[Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО]]
[[Категорија:Места во Грција]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]
 
[[ar:رودس (مدينة)]]
[[bg:Родос (град)]]