Разлика помеѓу преработките на „Бокс“

Додадени 357 бајти ,  пред 1 година
* „[[Роки]]“ ([[англиски]]: ''Rocky'') - [[америка]]нски [[Спортски филм|спортски]] [[филм]] од [[1976]] година, во [[режија]] на [[Џон Ејвилдсен]].<ref>[http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2017-04-06 HRT, Официјална интернет-страница (пристапено на 5.4.2017)]</ref>
* „Боксерот“ (''The Boxer'') - песна на американското дуо [[Пол Сајмон]] и [[Арт Гарфанкел]] од 1970 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=wzUEL7vw60U&list=PLjYET3IL7svc7K9ZVj6ze_cLRGPN2UGDi&index=6 YouTube, Simon & Garfunkel - The Boxer (пристапено на 4.3.2018)]</ref>
* „Боксерот“ (''The Boxer'') - песна на американската фолк-музичарка [[Емилу Харис]] (''Emmylou Harris'') од 1980 година.<ref>[https://www.discogs.com/Emmylou-Harris-Roses-In-The-Snow/release/1860391 DISCOGS, Emmylou Harris ‎– Roses In The Snow (пристапено на 8.10.2018)]</ref>
 
== Наводи ==