Аорта: Разлика помеѓу преработките

Додаден 221 бајт ,  пред 3 години
с
сНема опис на уредувањето
 
== Клиничко значење ==
* [[Аортална аневризма]]
* [[Аортална коарктација]]
* [[Аортална дисекција]]
* [[Аортална стеноза]]
* [[Аортит]]
* [[Атеросклероза]]
 
{{Никулец за анатомија}}