Разлика помеѓу преработките на „Сашко Коцев“

Одземени 12 бајти ,  пред 2 години
с
Отстрането уредувањето на 185.86.237.226 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отстрането уредувањето на 185.86.237.226 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
|занимање = глумец<br>водител
}}
'''Сашко Коцев''' (роден на {{роден на|28|ноември|1981}} во {{роден во|Куманово}}) — македонски театарски, филмски и телевизиски глумец, стендап комичар и водител.најјак
 
==Биографија==