Разлика помеѓу преработките на „Избори во Македонија“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
 
== Референдуми ==
Досега дватри пати е распишан [[референдум]] на државно ниво и седум пати на локално ниво. Првиот референдум во [[1991]] е по барање на Собранието, а во [[2004]] по барање на најмалку 100.000 гласачи.
 
* [[Референдум во Македонија (1991)|Референдум (1991)]]