Разлика помеѓу преработките на „Клермон-Феран“

нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
[[Податотека:Inauguration statue vercingétorix 3.JPG|left|250 px|thumb|Статуа на Верцингеторикс на главниот плоштад во градот]]
 
{{никулец}}
 
{{Префектури на регионите во Франција}}