Јаков I (појаснување): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{појаснување}} '''Јаков I''' може да се однесува на: * Јаков I, крал на [...)
 
Нема опис на уредувањето
* [[Јаков I (Шкотска)|Јаков I]], крал на [[Кралство Шкотска|Шкотска]].
* [[Јаков I (Англија)|Јаков I]], крал на [[Кралство Англија|Англија]].
 
== Поврзано ==
 
* [[Јаков 1]] - [[Послание на апостол Јаков]]
* [[Јаков II]]
* [[Јаков II]]
* [[Јаков III]]