Разлика помеѓу преработките на „Зима“

Додадени 395 бајти ,  пред 1 година
 
===Зимата како тема во популарната музика===
* „Маглестата сенка на зимата“ (''A Hazy Shade Of Winter'') - песна на американското поп-рок дуо [[Сајмон и Гарфанкел]] (''Simon & Garfunkel'') од 1968 година.<ref>[https://www.discogs.com/Simon-Garfunkel-Bookends/master/27757 Discogs, Simon & Garfunkel ‎– Bookends (пристапено на 24.9.2018)]</ref>
* „Понекогаш во зима“ (''Sometimes in Winter'') - песна на американската рок-група „[[Блад Свет анд Тиарс]]“ (''Blood Sweat and Tears'') од 1969 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=F3nu-qmxM0w YouTube, Blood Sweat and Tears - Sometimes In Winter (пристапено на 3.4.2018)]</ref>
* „Зима“ (''Winter'') - песна на британската рок-група „[[Ролинг Стоунс]]“ од 1973 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=frt_f0eP_Hs YouTube, The Rolling Stones Winter (пристапено на 7.3.2018)]</ref>