Хоџкинов лимфом: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Хоџкинов лимфом''' е тип на хематолошки малигнитет кој потекнува од [[лимфоцитилимфоцит]]теите.
 
<!-- Причинители и дијагноза -->