Хоџкинов лимфом: Разлика помеѓу преработките

с
сНема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Medical condition classification and resources
| ICD10 = {{ICD10|C|81||c|81}}
| ICD9 = {{ICD9|201}}
| ICDO = 9650/3-9667/3
| OMIM =
| MedlinePlus = 000580
| eMedicineSubj = med
| eMedicineTopic = 1022
| DiseasesDB = 5973
| MeshID = D006689
}}
 
[[Категорија:Рак]]