Хоџкинов лимфом: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Хоџкинов лимфом''' е тип на хематолошки малигнитет кој потекнува од [[лимфоцити]]те.
 
[[Категорија:Рак]]