Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
| years5 = 2013- | caps5 = 44 | goals5 = 12 | clubs5 = {{Fb team Wolfsburg}}
| years6 = 2015– | caps6 =111 | goals6 = 31 | clubs6 = {{Fb team Inter}}
| nationalyears1 = 2011- | nationalcaps1 = 5575 | nationalgoals1 = 1622 | nationalteam1 = {{flagicon|Хрватска}} [[Фудбалска репрезентација на Хрватска|Хрватска]]
| pcupdate = 6 јануари 2012
| ntupdate = 6 јануари 2012
12.512

уредувања