Занает: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
(изменета категоризација)
[[Категорија:Занаетчиство| ]]
[[Категорија:Економска историја]]
[[Категорија:Турцизми]]
 
[[nl:Handvaardigheid]]