Припрата: Разлика помеѓу преработките

Одземени 17 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
* [[Црква (објект)|Црква]]
 
{{Портал|Архитектура|Христијанство}}
{{Портал|Христијанство}}
 
{{Нормативна контрола}}