Валон Бехрами: Разлика помеѓу преработките

Додадени 557 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| countryofbirth = [[СФРЈ]]
| currentclub = {{Fb team Udinese}}
| clubnumber = 8511
| agent = {{flagicon|Швајцарија}} [[Алесандро Белтрами]]
| position = [[Среден ред (фудбал)|среден ред]]
| years1 = 2002–2003 | caps1 = 2 | goals1 = 0 | clubs1 = {{Fb team Lugano}}
| years2 = 2003–2005 | caps2 = 24 | goals2 = 0 | clubs2 = {{Fb team Genoa}}
| years3 = 2004–2005 | caps3 = 32 | goals3 = 3 | clubs3 = →{{Fb team Verona}} (заем)
| years4 = 2005–2008 | caps4 = 65 | goals4 = 4 | clubs4 = {{Fb team Lazio}}
| years5 = 2008–2011 | caps5 = 58 | goals5 = 4 | clubs5 = {{Fb team West Ham United}}
| years8 = 2014–2015 | caps8 = 22 | goals8 = 0 | clubs8 = {{Fb team HSV}}
| years9 = 2015–2017 | caps9 = 43 | goals9 = 0 | clubs9 = {{Fb team Watford}}
| years10 = 2017– | caps10 = 2023 | goals10 = 1 | clubs10 = {{Fb team Udinese}}
| nationalyears1 = 2005–2005–2018 | nationalcaps1 = 7383 | nationalgoals1 = 2 | nationalteam1 = {{flagicon|Швајцарија}} [[Фудбалска репрезентација на Швајцарија|Швајцарија]]
| pcupdate = 7 март 2017
| ntupdate = 13 ноември 2016
 
===Вотфорд===
 
===Удинезе===
На 16 август 2017, Бехрами потпишал двогодишен договор со италијанскиот [[Серија А]] клуб {{Fb team (N) Udinese}}, кој е во сопственост на семејството Поцо исто како и неговиот претходен клуб Вотфорд.<ref>{{cite web|url=https://www.bbc.co.uk/sport/football/40955629|title=Swiss midfielder leaves Watford for Udinese|date=16 August 2017|accessdate=17 August 2017}}</ref>
 
==Репрезентативна кариера==
==Титули==
==={{flagicon|Италија}} Наполи===
*'''{{Куп на Италија}} [[CoppaФудбалски Italiaкуп на Италија|Куп на Италија]]''' : 2013-142014.
 
==Наводи==