Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додадени 375 бајти ,  пред 1 година
* „Сонот од Таксим“ (''Taksim Dream'') - композиција на Оркестарот на [[Џамбо Агушев]].<ref>„Проектот на Џамбо Агушев на Би-би-си“, ''Слободен печат'', година V, број 996, понеделник, 20 февруари 2017, стр. 19.</ref>
* „Имав сон“ (''I Had a Dream'') - песна на швајцарската [[Панк рок|панк-рок]] група „[[Клинекс/ЛиЛиПУТ]]“ (''Kleenex/LiLiPUT'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=y25orKQllzI&index=22&list=PL6KwzgIePF4C-d8RyhakVkuCyEEmj8bS7 YouTube, Kleenex/LiLiPUT - I Had A Dream (from Kleenex/LiLiPUT) (пристапено на 1.7.2017)]</ref>
 
===Сонот како тема во филмот===
* „[[Сонувачи (филм од 2003)|Сонувачи]]“ (''Dreamers'') - филм на режисерот [[Бернардо Бертолучи]] (''Bernardo Bertolucci'') од 2003 година.<ref>[https://www.imdb.com/title/tt0309987/ IMDb, The Dreamers (2003) (пристапено на 19.9.2018)]</ref>
 
== Наводи ==