Тропски циклон: Разлика помеѓу преработките

сНема опис на уредувањето
 
==Ураганот како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Ураган“ (''Hurricane'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Боб Дилан]] (''Bob Dylan'') од 1975 година.<ref>[https://www.discogs.com/Bob-Dylan-Desire/master/3911 Discogs, Bob Dylan ‎– Desire (пристапено на 19.9.2018)]</ref>
* „Како ураган“ (''Like A Hurricane'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Нил Јанг]] (''Neil Young'') од 1977 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=6-WMbP1RcC4 YouTube, Neil Young - Like A Hurricane (пристапено на 23.12.2017)]</ref>