Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додадени 355 бајти ,  пред 1 година
* „Не сонувај, завршено е“ (''Don't Dream it's Over'') - песна на австралиската поп-група „[[Краудед хаус]]“ (''Crowded House'') од 1986 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=DJ5IR7hlZ8g YouTube, Crowded House (Full Album) - Crowded House 1986 (пристапено на 21.6.2017)]</ref>
* „Ги сонувам моите соништа со тебе“ (''Dreaming my dreams with you'') - песна на американската група „[[Каубој џанкис]]“ (''Cowboy Junkies'') од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=LVBzHUO29rg YouTube, Cowboy Junkies - Dreaming My Dreams With You (пристапено на 3.5.2017)]</ref>
* „Сонот на Пако Де Реналдо“ (''Paco De Renaldos Dream'') - песна на рок-групата „[[Тиндерстикс]]“ (''Tindersticks'') од 1993 година.<ref>[https://www.discogs.com/Tindersticks-Tindersticks/release/389316 DISCOGS, Tindersticks ‎– Tindersticks (пристапено на 19.8.2018)]</ref>
* „Сонувај ме“ (''Sanjaj me'') - албум на српската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Блок аут]]“ (''Block Out'') од 1994 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=7_2LnbB0QTE&list=PLBC99DB3A51547734 YouTube, Block Out - Sanjaj me (пристапено на 30.8.2017)]</ref>
* „Сон на благодарност“ - песна на македонската музичка група „[[Анастасија (музичка група)|Анастасија]]“ од 1998 година.<ref>[https://www.discogs.com/Anastasia-Nocturnal/master/192381 DISCOGS Anastasia (3) ‎– Nocturnal (пристапено на 10.6.2018)]</ref>