Разлика помеѓу преработките на „Референдум во Македонија (1991)“

с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија за референдум
| name = Референдум за независност на Македонија
| title = Дали сте за суверена и независна држава Македонија, со право на влез во иден сојуз на суверени држави на Југославија?
| title =
| location =
| date = {{Start date|df=yes|1991|09|08}}