Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
транскрипција
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Ирене-Жил Биенаме на Ирене-Жил Бјенеме: транскрипција)
(транскрипција)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за личност |
име=Ирене-Жил БиенамеБјенеме |
портрет=Irénée-Jules_Bienaymé.jpeg |
опис= француски математичар и статистичар |
}}
 
'''Ирене-Жил БиенамеБјенеме''' (''француски: Irénée-Jules Bienaymé'') бил француски математичар и статистичар.
 
== Биографија ==