Разлика помеѓу преработките на „Гари Мејдин“

Додадени 220 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
| cityofbirth = {{роден во|Гејтесхед|}}
| countryofbirth = [[Англија]]
| currentclub = {{Fb team BoltonCardiff City}}
| clubnumber = 1424
| position = [[Напад (фудбал)|Напаѓач]]
| youthyears1 = | youthclubs1 = {{Fb team Carlisle United}}
| years7 = 2014–2015 | caps7 = 11 | goals7 = 3 | clubs7 = →{{Fb team Coventry City}}
| years8 = 2015 | caps8 = 15 | goals8 = 2 | clubs8 = →{{Fb team Blackpool}}
| years9 = 2015- 2018 | caps9 = 5596 | goals9 = 1024 | clubs9 = {{Fb team Bolton}}
| years10 = 2018- | caps10 = 16 | goals10 = 0 | clubs10 = {{Fb team Cardiff City}}
| pcupdate = 6 јануари 2011
| ntupdate = 17 ноември 2010
}}
 
'''Гери Ли Мејдин''' (роден на 24 Август, 1990 година) е [[Англија | англиски]] [[фудбалер]], [[Напад (фудбал)|напаѓач]] на [[ФК БолтонКардиф ВондерерсСити | БолтонКардиф ВондерерсСити]].
 
==Надворешни врски==
*[http://www.soccerway.com/players/gary-madine/50873/ Гери Мејдин] на soccerway
 
{{Состав на ФК Кардиф Сити}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мејдин}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мејдин, Гари}}
[[Категорија:Англиски фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Шефилд Венздеј]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Болтон Вондерерс]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Кардиф Сити]]