Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

Svg version (GlobalReplace v0.6.5)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-Втората Светска војна +Втората светска војна))
(Svg version (GlobalReplace v0.6.5))
| align="center" colspan=2 style="border-bottom:3px solid gray;" | [[Државно мото на ССР|Државно мото]]: ''Kõigi maade proletaarlased, ühinege'' (превод: [[Работници од целиот свет, обединете се!]])
|-
| align=center colspan=2 | [[Податотека:SovietUnionEstoniaSoviet Union - Estonian SSR.pngsvg]]
|-
| [[Официјален јазик]]
194

уредувања