Разлика помеѓу преработките на „Азербејџанска Советска Социјалистичка Република“

Svg version (GlobalReplace v0.6.5)
(Svg version (GlobalReplace v0.6.5))
| align="center" colspan="2" | Девиза: '''Бүтүн өлкәләрин пролетарлары, бирләшин!'''
|--
| align="center" colspan="2" | [[Податотека:Azerbaijan_SSR_mapSoviet Union - Azerbaijan SSR.pngsvg]]
|--
| [[Главен град]] || [[Баку]]
201

уредување