Разлика помеѓу преработките на „Разузнавачка служба“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: thumb|250px|The [[George Bush Center for Intelligence is the headquarters of the Central Intelligence Agency.]] '''Ра...)
 
с
* Може да дејствува тајно да влијае врз исходот на настаните во корист на националните интереси, или да влијае врз меѓународната безбедност; и
* Да штити од влијанието и дејствата од други национални разузнавачки служби ([[контраразузнавање]]).
 
== Наводи ==
{{наводи}}