Разлика помеѓу преработките на „Новак Ѓоковиќ“

Додадени 242 бајти ,  пред 2 години
 
=== Гренд слем финалиња ===
==== Сингл: 2223 (1314 титули, 9 пати вицешампион) ====
 
{|class="sortable wikitable"
|- style="background:#cfc;"
|bgcolor=98FB98|Победник||[[2018 Wimbledon Championships - Men's Singles|2018]]||[[Вимблдон]]||Трева||{{flagicon|RSA}} [[Кевин Андерсон]]||6-2, 6-2, 7-6
|- style="background:#ccf;"
|bgcolor=98FB98|Победник||[[2018 US Open - Men's Singles|2018]]||Отворено првенство на САД||Тврда||{{flagicon|ARG}} [[Хуан Мартин дел Потро]]||6–3, 7–6, 6-3
|}
 
171

уредување