Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

File renamed. (GlobalReplace v0.6.5)
[проверена преработка][проверена преработка]
(Замена на Image:Flag_of_SR_Slovenia.svg со Image:Flag_of_the_Socialist_Republic_of_Slovenia.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: #4. - To harmonize the...)
(File renamed. (GlobalReplace v0.6.5))
| целосно име = Socialistična Republika Slovenija
| локално име = Социјалистичка Република Словенија
| знаме = Flag of theSlovenia Socialist Republic of Slovenia(1945-1991).svg
| грб = Coat of Arms of the Socialist Republic of Slovenia.svg
| мапа= Locator map Slovenia in Yugoslavia.svg
376

уредувања