Разлика помеѓу преработките на „Сојузници во Првата светска војна“

file deleted (GlobalReplace v0.6.5)
(file deleted (GlobalReplace v0.6.5))
 
*{{flagcountry|Empire of Japan}}
*{{flagcountry|Kingdom of Italy}} <small> (од 1915)</small>
*{{flagicon image|Flag of Asir.svgpng}} [[Асирски Емират]] <small>(од 1915)</small>
*{{flagicon image|Flag of the Second Saudi State.svg}} [[Емиратство Неџ и Хаса|Неџ и Хаса]] <small>(од 1915)</small>
*{{flagcountry|First Portuguese Republic}} <small> (од 1916)</small>
75

уредувања