Разлика помеѓу преработките на „Ага“

Додадени 4 бајти ,  пред 3 години
ситна поправка
(нова страница)
 
(ситна поправка)
Како титула се додава и како титула зад личното име, на пример Ахмет-ага, Смаил-ага, Таир-ага.
 
Ага е чест назив и семејно име во [[Пакистан]] и [[АвганизатанАвганистан]].
 
== Наводи ==
[[Категорија:Титули]]
[[Категорија:Воени чинови]]
[[Категорија:ОсманскоОсманлиска ЦарствоИмперија]]
[[Категорија:Турцизми]]