1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 143 бајти ,  пред 4 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Андреј Вознесенски]] — руски поет и писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[2018]] 
|[[Синан Сакиќ]] — српски и југословенски фолк-пејач.
|}
<noinclude>