Разлика помеѓу преработките на „Второ бугарско царство“

с
(Бришење на "Flag_of_Palaeologus_Emperor.svg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jcb поради: No source since 19 June 2018.)
== Видете исто ==
 
{{portal|Бугарско Царство|Coat of arms of the Second Bulgarian Empire.svg}}
* [[Прво Бугарско царство]]
* [[Византиско-бугарски војни]]