Булова функција: Разлика помеѓу преработките

Одземени 38 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
 
* Digital Design, Mano. M. Morris
 
{{Портал|Логика|Logical connectives Hasse diagram.svg}}
{{Logic}}