Сони Колбрели: Разлика помеѓу преработките

Додадени 206 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Гран Премио ди Лугано]] (2016)
:[[Тре Вали Варезине]] (2016)
| updated = 2128 мартавгуст 2018
}}
 
: 10. [[Гран при Квебек 2017|ГП Квебек]]
;2018
: 1. Етапа 3 [[Тур де Свис 2018|Тур де Свис]]
: 2. [[Брабантсе Пејл]]
: 3. Краен пласман [[Трка Дубаи]]
::1. Етапа 4
! scope="col" | 2016
! scope="col" | 2017
! scope="col" | 2018
|- style="text-align:center;"
! scope="row" | [[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Генерален пласман на Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2015|100]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2016|95]]
|—
|—
|- style="text-align:center;"
|—
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2017|122]]
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2018|109]]
|- style="text-align:center;"
! scope="row" | [[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Генерален пласман на Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
|—
|—
|—