Бубрежна слабост: Разлика помеѓу преработките

изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
(изменета категоризација)
{{Уролошки болести}}
 
[[Категорија:Болести на бубрезите]]
[[Категорија:Урологија]]