Разлика помеѓу преработките на „Истрага на местото на злосторството: Мајами“

апдејт
с (Бот Додава: id:CSI: Miami)
(апдејт)
{{Инфокутија Телевизиска емисија
| show_name = ЦСИ Мајами
| image = [[Слика:CSI Miami.png|275px]]
| caption = Лого
| format = [[Драма]] - [[Полициски процедури]]
| picture_format = [[480i]] ([[SDTV]]),<br>[[1080i]] ([[HDTV]])
| first_aired = [[23 септември]], [[2002]]
| last_aired = сегашност
| num_seasons = 67, за сега
| num_episodes = 122142, за сега
| imdb_id = 0313043
| tv_com_id = 8460
| website = http://www.cbs.com/primetime/csi_miami
}}
'''''Истрага на местото на злосторството: Мајами''''' ''({{lang-en|CSI: Miami}})'' е популарна и наградувана [[американска телевизиска серија]]. Серијата за првпат се прикажа во [[2002]] година и досега има освоено една [[Еми]] награда за најдобра серија во [[2003]] година, а следната година повторно беше номинирана, но победата ја однесоа колегите од серијалот за [[ЦСИ: Лас Вегас]].
 
Кај нас, [[А1 телевизија]] моментално ја емитува четвртата сезона од оваа серија.
 
==Синопсис==
Одделот за истрага во [[Мајами]] ја има истата функција како и нивните колеги од [[ЦСИ: Лас Вегас|Лас Вегас]], [[ЦСИ: Њујорк|Њујорк]]. Нивната лабораторија е помала од оние во Лас Вегас и Њујорк, но ја има истата функција, разрешување на сите видови на криминални дејствија, а специјалност им се убиствата во градот познат кај Рајска метропола.
 
Шеф на одделот е [[поручник]] Хорацио Кејн (en.Lt.Horatio Caine), кој на тоа место доаѓа по заминувањето на Меган Донер. Крстен е по писателот Хорацио Алгер. Израснат во Мајами и одлично го познава уличниот живот и при истрагите секогаш се води по инстиктот. Негова специјалност се бомбашките напади, бидејќи и самиот бил дел од таква екипа, па одлично се разбира во монтирање и демонтирање на бомби. Хорацио го игра актерот Дејвид Карузо.
1.250

уредувања