Разлика помеѓу преработките на „Планина“

Додадени 497 бајти ,  пред 1 година
* „Планини од нешта“ (''Mountains O' Things'') - песна на американската пејачка [[Трејси Чепмен]] (''Tracy Chapman'') од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=6AbZZQWZT6w&list=PLI-aE2vM93rcInPgmDtjk-1Uxrl-K-jfZ&index=6 YouTube, Mountains O' Things - Tracy Chapman 1988(live) (пристапено на 12.5.2017)]</ref>
* „Можам да поместам планина“ (''Move any mountain'') - песна на британската група „[[Шејмен]]“ (''The Sahamen'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=SpjnzxtZ6Qg YouTube, The Shamen - Move any mountain (пристапено на 2.3.2017)]</ref>
* „[[Англичанецот кој се качил...|Англичанецот кој се качил на рид, а слегол од планина]]“ ([[англиски]]: ''The Englishman Who Went Up a Hill but Came Down a Mountain'') - британски [[филм]] од 1995 година, во [[режија]] на Кристофер Монгер.<ref>''Антена'', број 857, 28.11.2014, стр. 22.</ref> <ref>''Антена'', број 864, 16.1.2015, стр. 22.</ref>
 
== Наводи ==