Разлика помеѓу преработките на „Танел Кангерт“

Додадени 717 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Трка Абу Даби]] (2016)
'''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]'''
:[[Податотека:MaillotEstonia.PNG|20п]] Национален хронометарски првак (2008, 2010, 2013, 2018)
:[[Податотека:MaillotEstonia.PNG|20п]] Национален друмски првак (2012)
| updated = 626 јануариавгуст 2018
}}
 
: 6. Вуелта а Мурсија
: 9. [[Велосипедизам на Летните олимписки игри 2016 - друмска трка за мажи|Олимписка друмска трка]]
;2018
: 1. [[Податотека:MaillotEstonia.PNG|20п]] Национално хронометарско првенство
: [[Податотека:Jersey red number.svg|20п]] [[Награда за борбеност на Тур де Франс|Награда за борбеност]] на етапа 17 на [[Тур де Франс 2018|Тур де Франс]]
{{Palmares end}}
 
=== Распоред на резултатите на големите трки ===
 
{| class="wikitable plainrowheaders"
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
|- style="background:#eee;"
!Голема трка
!2011
!2012
!2013
!2014
!2015
!2016
|-
! scope="col" | [[Голема трка (велосипедизам)|Голема трка]]
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија]]'''
! scope="col" | 2011
! scope="col" | 2012
! scope="col" | 2013
! scope="col" | 2014
! scope="col" | 2015
! scope="col" | 2016
! scope="col" | 2017
! scope="col" | 2018
|- style="backgroundtext-align:#eeecenter;"
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Генерален пласман на Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2012|26]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2016|23]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2017|СО]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2018|СО]]
|-
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Генерален пласман на Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2016|26]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2018|16]]
|-
|! stylescope="text-align:left; background:#efefef;row" | [[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Генерален пласман на Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2011|64]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2013|11]]
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2014|СО]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—