Разлика помеѓу преработките на „Логика на непрецизноста“

с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
 
== Надворешни врски ==
{{Портал|Логика|Zellweger-LogicGarnet.jpg}}
* [http://plato.stanford.edu/entries/logic-fuzzy/ Неопределена логика] – статија на [[Стенфордска енциклопедија на филозофијата|Стенфордската енциклопедија на филозофијата]] {{en}}
* [http://irafm.osu.cz/ Институт за истражување и примени на неопределеното моделирање] {{en}}