Разлика помеѓу преработките на „Сиглифјердир“

Додадени 80 бајти ,  пред 2 години
с
(Создадена страница со: '''Сиглифјердир''' ({{lang-is|Siglufjörður}}) е град во североисточниот дел на Исланд, однос...)
 
[[Категорија:Градови во Исланд]]
[[Категорија:Општини во Исланд]]
[[Категорија:Североисточен регион (Исланд)]]