Разлика помеѓу преработките на „ISBN“

Додадени 34 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
| name = Меѓународен стандарден книжен број
| image = EAN-13-ISBN-13.svg
| image_caption = ISBN со 13 цифри претставен со [[линиски код]]
| acronym = ISBN
| start_date = {{StartПочетен dateдатум andи ageизминато време|1970}}
| organisation = Меѓународна агенција за ISBN
| digits = 13 (порано 10)