Разлика помеѓу преработките на „ISBN“

Одземени 19 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија Назнака
{{Infobox identifier
| name = Меѓународен стандарден книжен број
| image = EAN-13-ISBN-13.svg
| image_caption = A 13-digit ISBN, 978-3-16-148410-0,со as13 representedцифри byпретставен anсо [[International Article Number (EAN)|EAN-13 barлиниски codeкод]]
| acronym = ISBN
| start_date = {{Start date and age|1970}}