Разлика помеѓу преработките на „Ладога (езеро)“

Додадени 18 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
 
{{Инфокутија Езеро
{{Infobox lake
|lake_name = Езеро Ладога
|image_lake = Laatokka Sortavalan edustalla.jpg
|caption_lake = Северениот брег