Разлика помеѓу преработките на „РК Металург“

Одземени 157 бајти ,  пред 2 години
==Стручен штаб==
* {{flagicon|MKD}} '''Сопственик:''' [[Минчо Јорданов]]
* {{flagicon|MKD}} '''ПретседателСпортски директор:''' [[Минчо Јорданов]]
* {{flagicon|MKD}}/{{flagicon|CRO}} '''СпортскиГлавен директортренер:''' [[ЛевчеДанило КитевскиБрестовац]]
* {{flagicon|MKD}}/{{flagicon|CRO}} '''ГлавенПомошник тренер:''' [[ЛиноОливер ЧерварДимитриоски]]
* {{flagicon|MKDCRO}} '''ПомошникКондиционален тренер:''' [[Александар Јовиќ]]
* {{flagicon|CRO}} '''Кондиционален тренер:''' [[Валтер Вулета]]
* {{flagicon|MKD}} '''Тренер на голманите:''' [[Петар Мисовски]]
* {{flagicon|MKD}} '''Спортски менаџер:''' [[Ванчо Димовски]]
 
==Позначајни поранешни играчи==