Разлика помеѓу преработките на „Хакан Чалханоглу“

нема опис на уредувањето
| goals1 = 17
| years2 = 2013–2014
| clubs2 = [[ФК{{Fb Хамбургер|Хамбургер]]team Hamburger SV}}
| caps2 = 32
| goals2 = 11
| years3 = 2014–2017
| clubs3 = [[ФК{{Fb Баjерteam Леверкузен|БајерBayer Леверкузен]]Leverkusen}}
| caps3 = 79
| goals3 = 17
| years4 = 2017–
| clubs4 = [[ФК{{Fb Милан|Милан]]team Milan}}
| caps4 = 31
| goals4 = 6