Разлика помеѓу преработките на „Меркосур“

Додадени 49 бајти ,  пред 2 години
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
Во [[2005]] колумбискиот претседател [[Алваро Урибе]], го потпиша законот со кој се ратификува соработката со Меркосур, и им дава на колумбиските продукти пристап до пазар од 230 милиони луѓе.
 
{{Регионални организации}}
 
{{Нормативна контрола}}