Разлика помеѓу преработките на „8 септември“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
:''Оваа статија се однесува на датумот. За празникот во Македонија видете [[8 Септември]].''
 
'''8 септември''' е 251252-виот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(252-ри во [[престапна година]]).
Остануваат 114 денови до крајот на годината.
Анонимен корисник