Разлика помеѓу преработките на „Петар III (Русија)“

Додадени 97 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 3 промени (од 213.135.162.24) и ја поврати преработката 3358799 на KasparBot)
[[Категорија:Православни монарси]]
[[Категорија:Европски монарси од 18 век]]
[[Категорија:Добитници на прускиот Орден за заслуги]]