Ники Лауда: Разлика помеѓу преработките

Одземени 15 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
{{внимание}}
{{викификација}}
[[Податотека:Anefo 928-0040, Niki Lauda, Zandvoort,Bestanddeelnr 20928-06-19750040.jpg|мини|Ники Лауда]]
'''Андреас Николас " Ники " Лауда''' (22 фебруари 1949, Виена, Австрија) —поранешен возач, трикратен светски шампион на формула 1. Освен со формула 1 се занимвал и со претприемништво, а бил и пилот.
 
36

уредувања