Разлика помеѓу преработките на „Христијани“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: ig:Christian
с (+sablon)
с (Бот Додава: ig:Christian)
 
[[Категорија:Христијанство]]
 
 
 
[[af:Christene]]
[[fy:Kristen]]
[[hi:ईसाई]]
[[ht:Kretyen]]
[[ia:Christiano]]
[[ig:Christian]]
[[it:Cristiano (religione)]]
[[ja:キリスト教徒]]
[[ky:Христиан]]
[[ht:Kretyen]]
[[la:Christianus]]
[[nl:Christen]]
[[ja:キリスト教徒]]
[[nds:Christ]]
[[nl:Christen]]
[[simple:Christian]]
[[ur:عیسائی]]
46.384

уредувања