Разлика помеѓу преработките на „Варикап“

Додадени 79 бајти ,  пред 3 години
изменета категоризација
(нова страница)
 
(изменета категоризација)
[[Категорија:Електроника]]
[[Категорија:Диоди]]
[[Категорија:Полуспроводнички компоненти]]
[[Категорија:Кондензатори]]