Занает: Разлика помеѓу преработките

Додадени 180 бајти ,  пред 4 години
[проверена преработка][проверена преработка]
(Одбиена последната промена (од 89.205.125.209) и ја поврати преработката 3633918 на ГП)
 
==Занаетот како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Сè, сè, ама занает“ (''Све, све, али занат'') - српска народна приказна.<ref>''Народне приповетке''. Београд: Просвета, 1963, стр. 112-113.</ref> <ref>Вук Караџић, ''Српске народне приповијетке''. Београд: Лагуна и Вукова задужбина, 2017, стр. 245-247.</ref>
 
== Поврзано ==